otomatikvites.net

Dacia Sandero Otomatik Vites

01/06/2013

Dacia firmasının Sandero ve Duster modellerini daha önceleri ele almıştık. 4x2 ve 4x4 çekiş güçlerine sahip arazi tipli otomobillerin teknik ve motor bakımından bazı verileri de sizlere ulaştırmıştık.

Dacia firması bu iki aracında da manuel şanzıman kullanmıştır. Dacia Sandero otomatik vites ya da Dacia Duster otomatik vites çeşitleri şuan için ülkemizde kullanılmamaktadır. Otomatik vitesin kullanım bakımından kolaylığını bilen ve tercih etmek isteyen Dacia kullanıcıları için üzücü bir haber olsa gerek. Fakat yenilenen vites kutusu çeşitleri ile 5 ileri düz vites hem Sandero’da hem de Duster modellerinde kullanılmaktadır.

Dacia firması kullanıcıların taleplerine karşılar mı bilinmez ama en yakın zamanda otomatik şanzıman ve otomatik vites kullanımını getirmesini tavsiye edebiliriz. Dacia Sandero ve Dacia Duster otomatik vitesin etkileşimi ile birlikte daha dinamik ve daha performanslı araçlar olabilirler. Her şeyden önce Dacia otomatik vites kullanımını arttırarak satış bakımından da önemli bir yol kat edebilir. Umarız hali hazırda otomatik şanzıman kullanmayan Dacia firmasına bu yazımız bir öneri teşkil eder ve Dacia’larını otomatik vites olarak kullanmak isteyen kullanıcıların da talepleri karşılanmış olur.