otomatikvites.net

Geely Emgrand EC7 Hakkında Bilgiler

21/06/2013

Geely firması sedan otomobili Emgrand EC7'yi piyasaya çıkardı. Birçok donanımla etkileşim halinde olan Emgrand EC7 hakkında teknik bilgiler bulabileceğiniz yazımıza, aracın güvenlik ve konfor donanımlarından bahsederek başlayacağız.

Geely Emgrand EC7 güvenlik ve konfor bakımından birçok donanıma sahiptir. Aracın şanzıman tipi ve motor özelliklerinden önce, bu kasayı koruyan güvenlik donanımlarına bir göz atalım. Emgrand EC7'de aktif ve pasif olmak üzere bir takım güvenlik ekipmanları bulunmaktadır. Liste şeklinde sıraladığımız donanımların birkaçı şu şekildedir:

-ABS Fren Sistemi

-EBD Destekli Fren Sistemi

-Kapı İçi Darbe Koruyucu Barlar

-Arka Park Sensörü

-Motor Kilitleme Sistemi (Immobilizer)

-Follow Me Home

-Aktif Gergili ve Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri

-Isofix bağlantısı

Bu güvenlik donanımlarına ek olarak sürücünün ve yolcuların daha konforlu seyir edebilmesi için konfor paketlerinin altında standart ve opsiyonel olmak üzere sistemler yerleştirilmiştir. Bu sistem ve donanımlarından bahsetmeden önce araçtaki diğer konfor için yapılan teknolojilere göz atmak istiyoruz.

Konfor için Geely Emgrand C7'de önde MacPherson, arkada Torsion Beam süspansiyon sistemi kullanılmıştır. Ayrıca ön ve arka fren sistemi disk fren tercih edilmiştir. Bunların yanında Emgrand EC7 lastik ebatı 215/ 55 R16'dır.

Emgrand EC7 hakkında bilgilerimize araçtaki konfor donanımlarını sıralayarak devam edelim:

-Sunroof

-Yükseklik Ayarlı Hidrolik Direksiyon

-Far Yükseklik Ayarı

-Yol Bilgisayarı

-Uzaktan Kumandalı Bagaj Açma

-Tam Otoatik Klima ve Polen Filtresi

-12 Volt Güç Soketi

Otomobilde L4 tipi, DOHC sübap sistemiyle çalışan, 16 Valf benzinli motor bulunmaktadır. Motorun hacmi 1498 cc'dir. Motordan alınan güç 106 beygir olduğu gibi, aracın torku da 133 Nm olarak belirtilmiştir.

Geely Emgrand EC7 otomatik vites şanzıman bulundurmamaktadır. Haliyle otomatik vites seçeneği yoktur. Aynı zamanda Emgrand EC7 dizel motor seçeneği de bulundurmamaktadır. Otomobilin tek tip benzinli motor seçeneği ve manuel şanzıman seçeneği bulunmaktadır.

Emgrand maksimum hız olarak 170 km/ s'e ulaşmaktadır. Aracın yakıt deposu 53 litre, bagaj hacmi 680 litredir.

Motordan çıkan CO2 miktarı kilometre başına 170 gramdır. Geely Emgrand EC7 yakıt tüketimi şehir içinde 9.1 litre, şehir dışında 6.1 litredir. Emgrand EC7 karma yakıt olarak 7.2 litre benzin tüketmektedir.