otomatikvites.net

Honda Jazz Otomatik Vites Hakkında

18/06/2013

Honda Jazz otomatik vites kullanımı hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz yazımızda, Honda Jazz'ın konfor ve güvenlik önlemlerinden bahsedeceğiz. CVT şanzımanın kullanımından ve Jazz'ın yakıt tüketiminden bahsedeceğiz.

Honda Jazz otomatik vites CVT şanzıman kullanmaktadır. CVT şanzıman yarı otomatik bir sistemle çalışmaktadır. 6 ileri CVT şanzıman yarı otomatik vites geçişleri sayesinde hız ve konfor sağlamaktadır. 1.4 motorla birlikte bulunan CVT şanzıman yakıt tüketiminin de önemli ölçüde ekonomik boyutlara taşınmasını sağlamaktadır.

Honda Jazz 1.4 litre benzinli motoru sizler için inceledik. 1.4 motor 73 kW, yaklaşık 100 Hp üretmektedir. Bu gücün frenlenmesi de ön ve arkadaki fren sistemiyle desteklenmiştir. İki kısımda da disk fren kullanılmıştır. Ayrıca Honda Jazz süspansiyon sistemi McPherson kol ön sistemi, yarı sabit aks arka sistemi ile güçlendirilmiştir. Otomobilin maksimum hızı 175 km/ s'e ulaşmaktadır.

Honda Jazz yakıt tüketimi olarak şehir içinde 6.9 litre yakıt tüketmektedir. Şehir dışında 4.7 litre, karma yakıt olarak da 5.5 litre yakıt tüketmektedir. CO2 salgısı kilometre başına 128 gramlara ulaşmaktadır. Honda Jazz yakıt deposu 42 litredir.

Honda Jazz lastik ebatı da 185/ 55 R16'dır. Honda Jazz bagaj hacmi ise 399 litredir.

Otomobilde güvenlik ve konfor adına bir takım sistemler kullanılmıştır. Bu sistemlerin en önemlilerini sizlerle paylaştık:

-ABS Fren Sistemi

-Yokuşta Kalkış Desteği

-ACC (Uyarlanabilir Hız Sabitleyici)

-HDC (Yokuş İniş Kontrolü)

-LKAS (Şerit Koruma Destek Sistemi)

-VSA (Araç Denge Kontrol Sistemi)

-Brake Assit (Acil Durum Fren Desteği)

-Motion Adaptive EPS (Harekete Duyarlı Elektrikli Direksiyon Sistemi)

-CMBS (Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi)

-DWS (Lastik Basınç İkaz Göstergesi)

-EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı)

-ISOFIX