otomatikvites.net

Kia Picanto Otomatik Vites

20/06/2013

Kia Picanto otomatik vitesli ve manuel vitesli seçeneklerini görücüye çıkardı. Aracın teknolojik donanımlarını, yakıt tüketimini ve garanti kapsamlarını bu yazımızda bulabileceksiniz. Kia Picanto otomatik vites ile daha kullanışlı daha ekonomik.

Kia Picanto 1.25 litrelik motoruyla görücüye çıktı. Aracın toplam motor hacmi 1248 cc'dir. 1.25 litre motordan 85 beygir güç alabileceğiniz gibi, motorun tork üretimi 121 Nm seviyelerindedir. 4 ileri otomatik şanzıman ve 5 ileri manuel şanzıman seçenekleri bulunmaktadır.

Kia Picanto maksimum hız olarak 163 km/ s hıza ulaşabilmektedir. Bu hesaplanan veri aracın 4 ileri otomatik şanzımanla yaptığı hızdır. Ayrıca otomatik şanzıman kullanımıyla 0'dan 100 km hıza 13,4 saniyede çıkabilmektedir.

Kia Picanto yakıt tüketiminde otomatik şanzıman sayesinde tasarruf sağlamaktadır. Otomatik vitesli araçların kullanım kolaylığı, vites geçişlerinde sürücüden bağımsız hareket etmesi tasarrufu arttıran diğer etmenler arasındadır. Aynı zamanda otomatik vites geçişlerinin motorun devrine göre ayarlanması, motorun ihtiyaç duyduğu vitese anında cevap verilmesini amaçlar.

Kia Picanto bagaj hacmi 200 lt olan bir araçtır. Ayrıca Kia Picanto otomatik vitesin yakıt durumu aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

-Şehir İçi Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 7.2

-Şehir Dışı Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 4.7

-Karma Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 5.6

Kia Picanto yakıt deposu 35 litreye kadar yakıt alabilmektedir.

Araçta konfor ve güvenlik ekipmanları da düşünülmüş. Otomobilin süspansiyon sistemi önde viraj demirli McPherson, arkada torsiyon çubuğu olarak düzenlenmiştir. Kia Picanto otomatik vitesli aracın fren sistemi de önde hava soğutmalı disk fren, arkada yalnızca kampana fren kullanımı ile desteklenmiştir. Bunların yanında bazı güvenlik donanımları da araca eklenmiştir. Bunlardan bazıları:

-ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi)

-BAS (Fren Destek Sistemi)

-6 Ayrı Hava Yastığı

-EBD (Fren Destek Sistemi)

-ESS (Acil Fren Sinyali)