otomatikvites.net

Renault Captur Hakkında Bilgiler

18/06/2013

Renault Captur piyasaya girdiği günden itibaren dikkatleri üzerine çekti. Renault Captur hakkında bilmedikleriniz, teknik incelemeler ve yakıt tüketimini yazımızda bulacaksınız. Ayrıca Captur otomatik vites kullanımı ve yakıt ekonomisine katkısını inceleyeceğiz.

Renault Captur hakkında bilgilere aracın güvenlik donanımlarından bahsederek başlayalım. Otomobilin güvenlik adına donatılması, sürücü ve yolcuların emniyeti açısından son derece önemlidir. Konforun ayrıca düşüldüğü Renault Captur şu donanımlarla donatılmıştır:

-ABC (Anti-Blokaj Fren Sistemi)

-AFU (Acil Fren Destek Sistemi)

-Direksiyondan Kumandalı Hız Ayarlayıcı ve Sınırlayıcı

-LED Gündüz Farları

-ESC (Elektronik Denge Programı)

-ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi)

-ISOFIX

Bu donanımların dışında çoğu araçta bulunan standart donanımlar mevcuttur. Donanımların ve sistemlerin kullanılması aracın performans ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Renault Captur 1.2 Turbo EDC şanzımanlı motorunu sizler için inceledik. 1.2 litre motora sahip olan motor benzinle çalışmaktadır. Turbo teknolojisi bulunan motorun maksimum gücü 85 kW yaklaşık olarak 120 beygirdir. EDC şanzıman 6 ileri otomatik şanzımandır. EDC şanzıman kullanımı yakıt tasarrufuna etki ettiği gibi pratik ve konforu da beraberinde getirmektedir. 1.2 TurboCaptur 192 km/ s'e kadar hıza ulaşmaktadır. 0-100 kilometre hıza 10 saniyede ulaşmaktadır. 125 g/ km CO2 salgılamaktadır.

Renault Captur EDC şanzıman yarı otomatik bir şanzımandır. Aracın kullanımına sağladığı yarar sadece otomatik vites kullanımıyla kalmıyor. Yakıt tasarrufu sağlayan EDC 6 ileri otomatik vites, çift debriyaj sistemi sayesinde vites geçişlerini de hızla yapmaktadır. Bulunduğunuz vitesin geçişlerini bir vites geri, bir vites ileri olmak üzere hazırlamaktadır. Çift debriyaj iki vites geçişini daha siz harekete geçmeden otomatik kavramaktadır.

Renault Captur yakıt tüketiminden de bahsedecek olursak:

-Şehir İçi Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 5.4

-Şehir Dışı Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 4.7

-Karma Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 6.6