otomatikvites.net

Renault Clio 2013 Özellikleri Hakkında

10/06/2013

Renault Clio 2013 özellikleri hakkındaki yazımızda, Renault Clio özellikleri, Renaul Clio dizel, Renault Clio otomatik vites kullanıyor mu? ve diğer teknik özellikleri ele alacağız. Clio’nun dizel motorunun yakıt tüketiminden ve otomobilin güvenlik donanımlarından bahsedeceğiz.

Renault Clio Donanımları

Renault Clio 2013 özellikleri hakkında öncelikle güvenlik paketlerini ele almak gerekir. Otomobilde güvenlik önlemleri teknolojinin ışığında geliştirilmiş. Araçta Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS), Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR), Elektronik Denge Programı (ESP), LED Gündüz Farları ve Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder) gibi birçok donanım bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri ve kullanılan malzemelerin kalite standartları araca Euro NCAP çarpışma testinden 5 yıldız getirmiştir.

Otomobildeki diğer Multimedya cihazları ve donanımları şunlardır:

-12 Volt Priz

-USB, Ipod Uyumlu Audio Bağlantı Girişi

-Yol Bilgisayarı

-Bluetooth, Müzik ve Telefon Bağlantısı

Ayrıca araçta çevre ve enerji dostu olan C Enerji Sınıfı teknolojisi kullanılmıştır. Bu sayede otomobildeki CO2 emisyonu 93 grama kadar düşürülmüştür.

Motor ve Şanzıman

Renault Clio otomatik vites kullanmamıştır. İki motor seçeneğinde de manuel şanzıman kullanılmıştır. 1.5 DCi motorunu inceleyeceğimiz Renault Clio dizel otomatik vites seçeneğini sunmaması otomatik vites kullanıcıları için kötü bir haber.

Renault Clio 2013 özellikleri hakkında en son motor ve teknik verilerinden bahsedeceğiz. 1.5 DCi motoru olduğunu söylemiştik. Bu motor 90 beygir üretmektedir. Ayrıca motorda Start/ Stop teknolojisi kullanılmıştır. Renault Clio yakıt tipi Euro dizeldir. Emisyon Normu Euro 5’tir. Manuel 5 ileri vites kullanılan otomobilde azami hız 178 km/ s olarak ölçülmüştür.

Renault Clio özelliklerini yakıt tüketimleri hakkında bilgileri vererek sonlandırıyoruz. Renaul Clio yakıt tüketimi şehir içinde 4,1 litredir. Şehir dışında bu tüketim 3,3 litreye kadar düşmektedir. Otomobilin karma yakıt tüketimi ise 3,6 litre olarak test edilmiştir. Ayrıca Renaul Clio bagaj hacmi olarak da 45 litredir.