otomatikvites.net

Yeni Opel Astra ve Dikkat Çeken Özellikleri

20/08/2013

Yeni Astra Edition, Enjoy Active, Sport ve Cosmo paketleriyle kullanıcılara sunulmaktadır. Yeni Astra'nın giriş paketi olan Edition donanımını sizler için detaylıca inceleyeceğiz.

 

Yeni Opel Astra Edition, 1.3 litre CDTi ECOTEC dizel motor seçeneği ve 1.6 litre ECOTEC benzinli motor seçeneğiyle sunulmaktadır. 95 beygirlik 1.3 litre motoru, 5 ileri manuel şanzımanla kullanabilirsiniz. Aracın 1.6 litre motor seçeneği ise Active Select otomatik şanzıman seçeneği sunmaktadır.

 

Active Select 6 ileri otomatik şanzımandır. Yarı otomatik bu şanzıman konfor ve keyifli sürüş deneyimi isteyenler için üretilmiştir. Motorun vites değiştirmesine yardımcı olan sistemi, yakıt tasarrufuna da katkı sağlamaktadır.

 

Otomobil yol tutuşu için güvenlik sistemleri düşünülmüştür. Bu kapsamda; ABS, Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), Dinamik Çekiş Kontrolü (TCPlus), Fren Destek Sistemi (BA), Hidrolik Fren Dağılımı (HBFA), Virajda Tork Kontrolü (CTC) sistemleri kullanılmıştır.

 

Sürücüye destek olarak kullanılan donanımlar: Arka Sis Farları, Gündüz Farları, Hız Sabitleyici (Cruise Control), Yol Bilgisayarı. Ayrıca listedeğimiz donanımlar sayesinde araç konforu da düşünülmüştür.

 

-12 Volt Güç Çıkışı

 

-4 Yönlü Sürücü Koltuğu

 

-Aux Girişi

 

-Direksiyondan Kumanda Sistemi

 

-Klima

 

-Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon

 

1.6 litre ECOTEC benzinli motorun teknik özellikleri:

 

-Motor Hacmi (cc): 1597

 

-Şanzıman Tipi: Active Select otomatik

 

-Şehir İçi Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 9.9

 

-Şehir Dışı Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 5.5

 

-Karma Yakıt Tüketimi (lt/ 100km): 7.1

 

-CO2 Emisyonu (g/ km): 167